Це – спонсорський матеріал, вихід якого став можливим за фінансової підтримки партнера. Тема статті і текст розробляється з урахуванням його побажань
ПАРТНЕРСЬКА
ПУБЛІКАЦІЯ
Як виглядав би Київ, якщо б весь благоустрій зробили якісно, як у Файна Таун
У спадок від попередніх епох Київ отримав чимало парків, скверів, оточених зеленню дворів. На жаль, не всі з них перебувають у хорошому стані. Якщо ж подбати про ці території, – замінити покриття доріжок, висадити багаторічні рослини, встановити сучасне освітлення — у жителів столиці з’явиться більше місць для відпочинку і прогулянок.
Тим часом у Києві з’являються місця, створені з урахуванням європейського досвіду. До них можна віднести житловий комплекс Файна Таун з великою територією, розділеною на різні зони, як для тихого, так і для активного відпочинку.

«Хмарочос» візуалізує, як могли б виглядати три київські локації, якби їх оформили так само якісно, як територію комплексу Файна Таун.
Площа Космонавтів
Чоколівський бульвар до 1950 року закінчувався в районі площі Космонавтів. Згодом його продовжили до залізничних колій, так сформувалася площа, яка в 1962 році отримала назву на честь подвигів космонавтів. Тоді до площі було чотири виходи, але згодом виїзд із вулиці Керченської перекрили будинком.
Важливими елементами інфраструктури у минулому столітті тут були магазин «Учтехприлад» та стихійний ринок радіодеталей «Космодром». Й досі в цьому районі знаходиться велика кількість вишів, які мають технічне, інженерне чи архітектурне спрямування.
Основною проблемою площі наразі є відсутність затишного місця для відпочинку. Також в цьому районі досі діє чимало підземних переходів, які створюють перепони для пішохідного руху.
Для благоустрою площі Космонавтів варто збільшити її озеленення. острівці з кущами і деревами додадуть затишку, а клумби з багаторічними рослинами – ошатного вигляду навіть у холодну пору року.
Естетичності території додасть поєднання текстур – асфальтне покриття на тротуарах можна замінити на плитку, а зелені острівці обрамити бруківкою. Важливим також є освітлення – у цьому випадку світлодіодні ліхтарі мають перевагу, адже вони є довговічними та енергоефективними.
Які рішення використовують у Файна Таун?
«Форму і висоту ліхтарів у Файна Таун ми обирали виходячи з рішень для ландшафтного дизайну. Для нас було важливо, щоб вони гармонійно поєднувалися з дизайном будинків. Адже ліхтарі мають не лише практичний, а й декоративний ефект: у темну пору освітлення підкреслює озеленені частини ЖК»
— коментують у відділі проєктів KAN Development.
Для мене дуже важлива естетика житлового комплексу. Я художниця-дизайнерка і багато фотографую, тож у Файна Таун для мене завжди є чудовий фон для фото. Тут багато зелені, будинки виконані у скандинавському стилі й навіть найменші дрібниці дизайну детально продумані.
Дуже зручно, що все необхідне знаходиться поряд – магазини, кав’ярні. Що особливо корисно під час локдаунів, адже жителі можуть ні в чому себе не обмежувати й чудово проводити час на території комплексу.
"
— Ольга Прокопчук,
мешканка Файна Таун
Типове подвір’я на Нивках
Нивки — назва історичної місцевості Києва. До 1923 року це був окремий хутір, який згодом приєднали до столиці. У 1948 тут розпочалося індивідуальне будівництво, а пізніше з’явилися школи, дитячі садки, кінотеатр. Мікрорайон розташований вздовж проспекту Перемоги. На території є парк Нивки. Площа мікрорайону досить велика, його межі доходять аж до Сирця.
Житловий масив «Нивки» був побудований у 1950-60 роках, в основному він складався з «хрущовок». У ті часи там активно отримували оселі молоді жителі Києва.
Зараз жителі мікрорайону скаржаться на поганий стан асфальту, дворів та відсутність сучасного освітлення.
Для зручності двори можна зробити безбар’єрними — позбутися усіх бордюрів для комфортного пересування мешканців з дитячими візочками та людей з інвалідністю. Асфальтове покриття можна замінити на плитку, а ландшафт подвір’я доволі просто різноманітнити насипом штучного пагорбу, який можна засадити зеленню.
Чи не найголовнішим на подвір’ї будинку є дитячий майданчик. Для його облаштування можна використати максимальну кількість дерев’яних конструкцій. Оскільки площа під майданчик - не надто велика, варто подумати про його ергономічність. Наприклад, вгорі встановити гірку, а під нею — дерев’яний місток для ігор.
Які рішення використовували у Файна Таун?

«Ігровий майданчик у Файна Таун ми облаштовували разом із компанією Hip Park. Для каркаса використовували метал, а 70% всіх конструкцій — дерево. Кольори обирали так, щоб вони гармонійно поєднувалися з фасадами будівель.
Для безпеки дітей ігрові майданчики та пішохідну зону віддалили від автомобільного потоку. Розмежування ми здійснили за допомогою озеленення, болардів та розмітки.
Зелені насадження у комплексі використали для розділення зон на тихий та активний відпочинок. Адже воно є шумопоглинальним»

— коментують у відділі проєктів KAN Development.
Також подобається ігровий майданчик. У нашому попередньому ЖК була лише одна гірка та невелика пісочниця. Зараз дитина у захваті від кількості лазалок та гірок, тут вона може проживати своє щасливе дитинство. А головне, що все безпечно. Ми, звісно, спершу все перевірили разом: пострибали, посмикали. Але майданчик облаштований так, що я не хвилююся, що дитина може впасти. За два роки активної гри нарікань не було.
Для мене на території Файна Таун важливу роль відіграє можливість вільно пересуватися з дитячим візочком. Всі виходи, дороги обладнані так, що піднімати його немає потреби.
"
— Ольга Прокопчук,
мешканка Файна Таун
Озеро Блакитне
Озеро площею 0,6 гектара знаходиться у мікрорайоні Виноградар між проспектами Гонгадзе та Правди. Воно розташоване поміж житлових будинків і має озеленену територію навколо. Жителі Виноградаря часто приходять сюди відпочити, але купатися у водоймі неможливо – вода брудна, заросла очеретом та іншою рослинністю. Річ у тім, що озеро безстічне й потребує регулярного очищення, а рівень води у ньому значно знизився. Востаннє водойму чистили у 2016 році. На початку 2020 пішохідні доріжки поряд вимостили тротуарною плиткою. Але через дощі у травні 2021 зі сторони проспекту Правди стався зсув і плитка змістилась.
Для покращення локації тут можна замінити плитку на більш різноманітну без фасок. Встановити краще освітлення, вздовж берега висадити дерева, а на пагорбах розмістити багаторічні рослини. Для того, аби жителі могли споглядати птахів та життя навколо, – поставити якомога більше лавок.
Від житлових будинків до пішохідної зони є сходи, але вони не оснащені пандусами пандуси для маломобільних груп населення.
Які рішення використовували у Файна Таун?

«ЖК Файна Таун ми озеленювали таким чином, щоб забезпечити комфортний відпочинок мешканцям. Жителі мають змогу одразу милуватися розлогими та високими деревами та кущами, а не чекати кілька років, поки вони виростуть.
Також застосовувалась геопластика земельної ділянки — штучне створення чи зміна рельєфу, щоб жителі мали змогу почуватися наче в лісі. Це дає можливість відпочивати серед природи, не відходячи від дому»
— коментують у відділі проєктів KAN Development.
У Файна Таун є чудові місця для відпочинку: зона для барбекю, чисті галявини, якими моя дитина може бігати босоніж. Влітку працює відкритий басейн. Ми цього року не були у відпустці, але зовсім не виникло відчуття, що ми не відпочивали. Адже разом із дитиною ходили до басейну.
Також щосуботи у нашому ЖК працюють аніматори. Це наче щотижневе свято у тебе вдома. Вони влаштовують квести, малюють, танцюють. Моїй доньці 3,5 роки й вона чудово проводить час з іншими дітьми.
"
— Ольга Прокопчук,
мешканка Файна Таун